Zaczynamy!

Cześć!

Fajnie, że tu jesteś 🙂 Ja dopiero zaczynam i wciąż nie ma tu wszystkiego tego, co bym chciała. Ale liczę, że szybko tu wszystko zamieszczę i będę zadowolona z efektu, a Ty uznasz go za odpowiedni dla siebie.

Planuję pisać, udostępniać treści i tworzyć z myślą o „przeciętnym” człowieku – bardzo nie lubię tego słowa. Nie jesteś przeciętny. Nikt nie jest. Każdy jest wyjątkowy, w sensie niepowtarzalności pewnego zestawu indywidualnych cech. A równocześnie każdy z nas jest przeciętny, bo owa indywidualność dotyczy każdego – ona sama w sobie jest cechą przeciętną.

Tak więc, kimkolwiek jesteś – chcę żebyś znalazł tu coś dla siebie. Na choroby psychiczne w Polsce choruje 8 milionów Polaków w wieku produkcyjnym. To bardzo dużo. Ty sam znasz bardzo dużo takich osób. Statystycznie to 1/4 wszystkich ludzi, jakich spotykasz. Tak więc, ilu masz znajomych na Facebooku? Ile osób liczy firma w której pracujesz, albo rocznik z którym się uczysz? Z iloma osobami podróżujesz komunikacją miejską, ile osób mijasz codziennie na ulicy? Chcę żebyś wiedział, że oni też są przeciętni w swojej indywidualności.

Może choruje ktoś z Twoich najbliższych? Chcę żebyś wiedział, rozumiał, co oni czują. Nie po to, żeby usprawiedliwiać jakiekolwiek ich działanie, ale żeby znaleźć odpowiedź na pytanie „dlaczego”? Żebyś umiał rozpoznać, kiedy to czego od nich doświadczasz zależy od choroby i nie jest ich winą – choć wciąż pozostaje ich odpowiedzialnością.

A może to Ty jesteś chory psychicznie? Na psychozę, zaburzenia nastroju, odżywiania, lęki, nerwicę, czy cokolwiek innego? Chcę żebyś wiedział, że nie jesteś sam. 1/4 społeczeństwa Polski również jest chora. To OSIEM MILIONÓW ludzi.

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij